Detektor kovů Rutus Atrex 29 DD
Rutus Atrex je detektor kovů, u kterého se můžete rozhodnout, jak pokročilý software budete používat. Pokud jste začátečník nebo máte rádi přístroje typu „zapni a jdi“, pak doporučujeme režim „Základní“. Pokud požadujete plnou kontrolu nad detektorem, pak je doporučeno používat režim "Multi".
Kategorie: | Rutus |
---|---|
Záruka: | 2 roky |
Rutus Atrex je detektor kovů, u kterého se můžete rozhodnout, jak pokročilý software budete používat. Pokud jste začátečník nebo máte rádi přístroje typu „zapni a jdi“, pak doporučujeme režim „Základní“. Pokud požadujete plnou kontrolu nad detektorem, pak je doporučeno používat režim "Multi".
Atrex je dodáván s předinstalovaným softwarem „Multi“. Základní verzi si můžete stáhnout z webových stránek a sami ho nainstalovat díky vestavěnému WiFi modulu. Multifrekvenční technologie, kterou detektor používá, zlepšuje detekční vlastnosti detektoru jak ve vlhkých a vodivých půdách např. na plážích tak v půdách s vysokým obsahem magnetitu. S Atrexem můžete hledat ve všech půdních podmínkách od klasických lesů a polí po slané pláže.
Rutus Atrex používá funkci Multifilter, která pracuje na pozadí činnosti detektoru. Výrazně zvyšuje efektivitu detekce předmětů z barevných kovů ve vysoce mineralizovaných půdách. Nový barevný displej je velmi málo náchylný na účinky nízkých teplot a vždy pracuje stejně rychle. S Atrexem spolupracuje nový bezdrátový přijímač OS-2 a bezdrátová sluchátka SR-1.
SPECIFIKACE
- Vestavěný Wi-Fi modul pro upgrade softwaru.
- Vestavěný bezdrátový audio vysílač spolupracující s bezdrátovým přijímačem OS-2 a bezdrátovými sluchátky SR-1 (přijímač ani sluchátka nejsou součástí setu).
- Barevný TFT displej.
- Hmotnost s bateriemi (6 AA článků) a černou cívkou 28“ 2D: 1630 g
- Hmotnost s bateriemi (6 AA článků) a bílou cívkou 29“ 2D: 1785 g
- Pracovní doba: 20 - 40 hodin
- Záruka: 2 roky
MULTI SOFTWARE (tovární verze)
- Multifrekvenční práce v rozsahu 3,6-18,6 kHz.
- Frekvence nastavitelná mezi 4,4 kHz a 18,6 kHz v krocích po 0,2 kHz.
- Automatické vyvážení země.
- Počet programů: 9 továrních + 5 uživatelských
- Režimy práce: Pohybový s diskriminací, All metal, Duální
- Citlivost: 99 úrovní
- Diskriminace: rozsah 0-120 nebo -90 +90
- Notch diskriminace: 180 ID
- Filtr pro feromagnetické horniny.
- Nastavitelná rychlost reakce: 8 úrovní.
- Multifiltr.
- Zobrazení úrovně rušení.
- Filtr krátkých rušivých signálů (prozvuků): 7 úrovní.
- Nastavení prahového tónu: Threshold level, Threshold tone a Threshold sensitivity (All metal režim)
- VCO: 20 úrovní
- SAT
- Audio gain
- Hlasitost železa
- 6 továrních přednastavených audio profilů + 3 uživatelsky programovatelné audio profily.
- Rozsah ID: 0-120 nebo -90 +90
- Nastavitelná doba uchování informací na displeji.
- ID gain
- Hlasitost
- Podsvícení
- Pinpoint
ZÁKLADNÍ SOFTWARE (ke stažení)
- Automatické vyvážení země.
- 5 továrních programů: Pláž, Les, Park, Pole, All metal
- Silencer
- 6 továrních přednastavených zvukových profilů.
- Citlivost :75 úrovní
- Diskriminace: rozsah -90 +90
- Hlasitost
- Podsvícení
- Pinpoint
Multifrekvence u detektoru Atrex, popisem inženýrů z Rutusu
Atrex má v současné době funkci Water Reject, což je nejjednodušší použití více než jedné frekvence pro provoz v detektoru kovů. Vysílací signál není nijak speciálně tvořen, jednoduše využíváme přirozené přítomnosti harmonických frekvencí v obdélníkovém signálu.
Výzkum a experimenty týkající se skutečné práce s více frekvencemi probíhají ve společnosti RUTUS již dlouhou dobu. Atrex má z dobrého důvodu třikrát výkonnější procesor než ten, který jsme používali v předchozích modelech, a podobné, ale jiné řešení samotné elektroniky detektoru.
Prvním nejdůležitějším bodem je počet frekvencí. V různých materiálech se často setkáte s tím, kolik frekvencí Multi Frequency detektory vysílají. Důležité není, kolik frekvencí detektor vysílá, ale kolik jich PŘIJÍMÁ tzn. kolik frekvencí současně analyzuje, aby detekoval předmět. Vysílání frekvence, kterou detektor nepřijímá, je jen zbytečným plýtváním energie.
Vysílací signál musí být optimalizován tak, aby vysílal POUZE ty frekvence, které detektor přijímá a tato problematika je sama o sobě složitá. Zjednodušeně popsáno, jednofrekvenční detektory používají k detekci předmětů odporový signál ("Y"), zatímco Multi Frequency detektory používají magnetické ("X") signály z více frekvencí.
Signály X se chovají jinak než na obrázku, který všichni známe. S kolika frekvencemi bude přístroj Atrex pracovat v režimu Multi Frequency? Tolik, kolik je potřeba k dosažení všech požadovaných funkcí. Tyto informace jsou součástí pečlivě střeženého know-how každé společnosti.
Dalším přetrvávajícím mýtem, se kterým je třeba se vypořádat, je, že detektor v Multi Frequency je "pomalý". Vícefrekvenční design dnes neznamená "pomalost" a má řadu výhod:
- Není třeba vybírat frekvence pro hledané předměty, detektor dobře detekuje malé i velké předměty.
- Detektor nereaguje, nebo jeho odezva je mnohonásobně snížena, na žádné vodivé nekovové látky či objekty v zemi, např. mořskou vodu, koks, břidlice atd.
- Žádný vliv, nebo velmi malý vliv, magnetické a vodivostní vlastnosti půdy na identifikaci předmětů.
- Účinnější detekce ve vysoce mineralizované půdě jak z hlediska přítomnosti magnetitu, tak z hlediska jeho vodivosti.