Mince římské republiky

Nová fantastická publikace pro všechny zájemce o mince z období římské republiky z pera autora Jiřího Veselého.

 
Skladem (1 ks)
Kód: 944
Značka: ostatní
2 700 Kč

Jiří Veselský: Mince římské republiky

Dějiny – Příběhy – Katalog

Nová fantastická publikace pro všechny zájemce o mince z období římské republiky z pera autora Jiřího Veselého najdete v nabídce našeho e-shopu www.TGW.cz. Tato impozantní kniha vážící skoro 3 kilogramy na 544 stranách přínáší celkový pohled na mincovnictví celého rozsáhlého území Římské republiky.

Kniha ovšem není jen pouhým katalogem. Autor předkládá celkový pohled na ražbu mincí. Jednotlivá období, osobnosti a historické události jsou popsané tak, že vytvaří celkový kontext pro vznik jednotlivých ražeb a jejich motivy.

Kniha celá na velkém formátu a kvalitním silném křídovém papíru je dokonalou příručkou i katalogem jednotlivým mincí této doby. V katalogové části naleznete všechny mince vyobrazené, s popisem, datováním, hmotností i svět. kat. číslem.

Nejhodnotnějším ale na celé publikaci považuji nesmírné úsilí, které autor vynaložil pro získání kvalitní obrazové dokumentace k většině mincí v muzeích a aukčních domech, takže majitel této knihy získá opravdu dokonalý přehled  a představu o mincovnictví v Římské republice.

  • Počet stran: 544
  • Provedení: celobarevná kniha na křídovém papíru
  • Hmotnost: 2,9 kg
  • Rozměry: 25 x 29,5 cm